Україна, 09800, КИЇВСЬКА обл. м. Тетіїв,
вул. Леніна 52б, ЄДРПОУ 39544589
тел: +38097-518-38-28 +38066-023-21-16
тел./факс: (045)6055455, E-Mail: trihogramma@mail.ru


ТРИХОГРАММА - биологическое средство защита растений!
продажа / авиавнесение / доставка трихограммы и яиц зерновой моли

Огород

Капуста без хімії

Капуста - культура № 1 на столі український. Багато інші народи теж її люблять. Але є одне «але» ... Вона вирощується на великих площах із застосуванням багатьох хімічних засобів захисту, догляду, міндобривами. І, здавалося б, нічого змінити неможливо, а виробники в цьому не винні - а як же його виростити інакше, якщо вона вимагає стільки поживних речовин? А як же її захистити, якщо стільки різних шкідників «допомагають» збирати врожай? Дійсно, справжнє завдання постає перед органічним землеробством. Капуста - де ж її взяти без хімії, рідну. І хочеться їсти, але якщо поглянути на тіповуютехнологіческую карту вирощування білокачанної капусти, то страшно робитися - там майже вся таблиця Менделєєва. Я не критикую виробників за це - немає сенсу критикувати, кожен хоче зібрати врожай, тому що це витрати і зарплати, робота і час. А якщо запропонувати спосіб вирощування капусти без хімії взагалі?

Капусту без хімії вирощувати можна і потрібно. Як позбутися бур'янів - відповідь на це питання така ж, як і у випадку з іншими культурами. Правильна сівозміна, своєчасний посів сидератів і просапка (культивація) міжрядь. Звичайно, якщо грунт не готовий, то не варто починати авантюру. Хорошим попередником для капусти є квасоля, а на великих площах - люцерна, конюшина, люпин. Боротьба з хворобами здійснюється біопрепаратами. Успішно працюють Мікосан, Фітодоктор, Гаупсін, Триходермін. Але хвороби - це не головна проблема. Шкідників дуже багато як на початку вегетаційного сезону, так і до його завершення.

Шкідники, які можуть бути небезпечними для капусти і загрожують знищити більшість рослин на масиві - це хрестоцвіті блішки і білан капустяний, совка і капустянка. Якщо попередньо, вчасно обробити грунт за кілька днів до висаджування розсади боверин, то можна боротися з грунтовими шкідниками, такими, як капустянка і гусениця совки. Але найважливіша робота - це обробка капусти сумішшю Гаупсін + Актофіт + Дачник. Це захищає від хрестоцвітних блішки молоді сходи або розсаду. Обробки слід повторювати в залежності від активності шкідників. Чим краще погода і чим вище температура, тим інтенсивніше поїдають капусту блішки. Обов'язково потрібно використовувати в баковій суміші прилипач, краще з подвійною нормою - капуста має гладке листя. Проти совки і капусниці капустяного, інших лускокрилих шкідників слід розпорошувати або розносити по масиву трихограму. Ця маленька оса зробить дуже багато роботи і врятує врожай від ненажерливих гусениць. Якщо вони вже великі, а ви їх тільки помітили, і весь масив вражений, потрібно негайно опрацювати капусту Гаупсіном, краще разом з Актофітом або бітоксібацілін. Такі ж заходи слід проводити для боротьби з Біланом капустяним. Пам'ятайте, що трихограма - це перша зброя боротьби зі шкідниками. Поширюйте її на масиві 3 рази на сезон, і ви не пошкодуєте.

Об'єкт дослідження - цибуля ріпчаста Гібрид Універсо

Мета роботи: визначити доцільність використання трихограми під час вирощування цибулі ріпчастої.

Одержані висновки та їх новизна - вперше використали трихограму для боротьби із шкідниками цибулі ріпчастої.

Завдання:

  • Опрацювати літературу за темою дослідження
  • Обрати пробні ділянки
  • Провести агротехнічні заходи необхідні для вирощування цибулі ріпчастої
  • Визначення шкідників протягом вегетаційного періоду
  • Закупівля і використання трихограми
  • Збір врожаю
  • Аналіз отриманих результатів

Цибуля Універсо F1 була висіяна 24 квітня з нормою 1 200 000 штук на 1 га. Засіяно 30 га. Висів проводився сівалкою точного висіву «Госперодо» трактором МТЗ-80 з укладанням стрічки крапельного зрошування.

Контрольна ділянка площею 0,25 га трихограмою не оброблялась.

Строк вегетації висіяної цибулі сорту Універсо F1 120 днів. Вона лежить у сховищах більше 6 місяців при умові правильного зберігання.

Цибуля кругла золотисто-коричневого кольору, масою до 800-900 г. Внутрішні луски соковиті. Має високу стійкість до рожевої гнилі і фузаріозу.

Трихограма була розселена 2 рази: 15 травня і 15 липня, з розрахунком 250 000 яєць на 1 га точковим методом. Перед збиранням урожаю аналізують 400 стебел, узятих у різних місцях ділянки, підраховують кількість пошкоджених стебел, а також шкідників у них. Вплив трихограмування вимірювали так: визначали висоту та кількість кожного листка та вагу луковиці. Потім, залежно від розвитку рослин, середню вагу з пошкоджених та непошкоджених рослин. Крім того, визначали загальний урожай під час збирання комбайном.

Маючи ці показники, можна обчислити коефіцієнт шкідливості за формулою:

Q = (a-b)*100/a,

де
а - середня вага врожаю з непошкоджених рослин;
b - середня вага врожаю з пошкоджених рослин;
Q - коефіцієнт шкідливості;

Середнє значення коефіцієнту пошкодженості культури.

Повторності     Варіанти досліду
    Трихограма   Контроль
  Непошкод., (г) Пошкод., (г) Непошкод., (г) Пошкод., (г)
1 176400 3600   9300 20700
2 172800 7200   9300 20700
3 178200 1800   9300 20700
4 178200 1800   9300 20700
Середнє значення 174600 3600 9300 20700
Qсер   97,3   -122,6

Урожай збирали з 8 вересня по 10 жовтня 2011 року. В середньому врожайність цибулі Універсо F1 на оброблених трихограмою ділянках склала 75 т з 1 га у той час як на контрольній ділянці 36 т/гаУрожай збирали з 8 вересня по 10 жовтня 2011 року. В середньому врожайність цибулі Універсо F1 на оброблених трихограмою ділянках склала 75 т з 1 га у той час як на контрольній ділянці 36 т/га.

ВИСНОВКИ

1. В результаті вирощування цибулі ріпчастої із застосуванням трихограми, було отримано врожай гібриду Універсу в середньому 75 т\га.

2. Врожай на контрольній ділянці становить 36 т\га, що вдвічі менше ніж на дослідних полях.

3. Використання трихограми для боротьби з шкідниками цибулі ріпчастої вважаємо доцільним.

SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины
Яндекс.Метрика
АгроПоиск - аграрная поисковая система

Авторские права © 2009 - 2013. Средства Защиты растений. Все права защищены. поддержка сайта - ABC.NET.UA