Україна, 09800, КИЇВСЬКА обл. м. Тетіїв,
вул. Леніна 52б, ЄДРПОУ 39544589
тел: +38097-518-38-28 +38066-023-21-16
тел./факс: (045)6055455, E-Mail: trihogramma@mail.ru


ТРИХОГРАММА - биологическое средство защита растений!
продажа / авиавнесение / доставка трихограммы и яиц зерновой моли

Трихограмма

"Трихограма" служить для позначення цілого ряду комах з сімейства тріхограмматід, до якого належить кілька видів. Біологія їх багато в чому схожа. Всі вони многоядни і паразитують в яйцях більше 200 видів господарів. Трихограма має внутрішньовидові форми, що пристосувалися до певних умов. Даних комах-паразитів часто називають яйцеїда.

Трихограма - це дуже маленькі (менше 1 мм) перепонча токрилие комахи. Забарвлення тіла в залежності від виду бура, жовта, сіра, очі червоні. Черевце майже циліндричне, закруглене. Передні крила широкі з округлою вершиною і короткою бахромою. Задні крила вузькі, вусики колінчасті.

Свої яйця трихограма відкладає всередину яєць різних видів метеликів, в тому числі і плодожерок. Знайшовши яйце шкідливого комахи, самка проколює оболонку яйця і яйцекладом поміщає всередину його своє крихітне яєчко. Потім приступає до такої ж операції на наступному виявленому яйці. І так з ранку до настання сутінків в пошуках наступної яйцекладки шкодь телей, поки не закінчиться весь комплект статевої продукції. Плодючість самки - 40-50, максимум - 80 яєць.

При температурі 12-13 ° С трихограма малорухливі. З підвищенням температури до 17-18 ° С активність самок зростає, і при 25-30 ° С вони трудяться вже в радіусі до 30 м. При більш високій температурі трихограма ховається в тіні під листям рослин. Трихограма пристосувалася до Приземний способу життя, що пов'язано з місцями проживання господарів.

Личинка трихограми при температурі 25-30 ° С відроджуються вже через кілька годин і відразу приступає до харчування. З початку отрождения вона повністю забезпечена їжею. Вмісту яйця господаря їй вистачає для повного розвитку. При температурі 25-30 ° С розвиток її триває від 8 до 12 днів, з пониженням температури тривалість розвитку збільшується.

Закінчивши розвиток, личинка перетворюється в доросла комаха, руйнує оболонку яйця і вилітає назовні. У популяції трихограми зазвичай отрождаются 75-90% самок. Проходить кілька днів, і запліднена самка розшукує яйця господаря. Так повторюється до 9-10 разів за сезон.Життєвий цикл трихограм не приурочені до циклу розвитку певного господаря. Трихограма здатна відкладати яйця весь вегетаційний період. Але в природних умовах навесні, на початку літа зараженість яєць трихограмою невелика і, завдяки виключно швидкості розвитку, в значній кількості з переважанням ем самок накопичується до кінця літа.

Це й наштовхнуло на думку про доцільність штучного розведення трихограми і випуску їх в природні умови з тим, щоб вони швидко розмножилися до періоду масової яйцекладки більшістю шкідників польових культур і багаторічних насаджень. Зимує трихограма в природних умовах в яйцях господаря.

Практичне застосування знайшли 3 види - трихограма звичайна, трихограма бессамцовая і трихограма жовта плодожорочная. Кожен вид трихограми має улюблених господарів, яйця яких він охоче й інтенсивно вражає.

Трихограма звичайна більше інших заражає яйцекладки різних видів совок - капустяної, озимої, городньої та інших шкідників польових культур.

Жовта плодожорочная і бессамцовая трихограми пристосовані до життя в деревних насадженнях. Обидва види, на відміну від звичайної трихограми, добре розлітаються і паразитують в яйцях метеликів, воліючи яйця яблуневої плодожерки та листовійок.

Трихограму штучно розводять в біолабораторіях і на біофабриках на яйцях зернової молі, яку культивують на зерні ячменю, а потім розселяють в природні умови.

Плодожорочние види трихограми в кількості до 1500 особин на одне дерево випускають у три строки. В результаті пошкодженість плодів яблуневої плодожеркою вдається знизити в 2-3 рази.

Трихограмму ПРИМЕНЯЮТ В ТАКИЕ ПЕРИОДЫ

- Первый против плодожорки и подгрызающих видов совок в садах и на посевах овощных культур (с 1 декады мая до августа) , против « сорных » и первой генерации листогрызущих и подгрызающих видов совок на посевах сахарной свеклы , многолетних трав , гороха , проса , сои и других культур ( ориентировочно 3 декада мая - 1 декада июня ) ;

- Второй - против стеблевого мотылька , лугового мотылька , хлопковой совки на посевах кукурузы , конопли , проса , сои и т.д. (с 1 декады июня по 3 декаду августа в зависимости от региона) ;

- Третий - против второй ( третьей) генераций листогрызущих и подгрызающих видов совок на площадях , подготовленных под посев озимых культур: пшеницы , ячменя , ржи , рапса , сои (с 3 декады августа) ;

Против каждого поколения вредителей проводят 2-4 выпуски трихограммы с интервалом 5-7 суток, а в случае использования разновозрастной трихограммы -2 - 3 выпуска через каждые 10-12 суток. Первый выпуск совпадает с началом откладки яиц , следующие - с периодом массового откладывания яиц вредителями.

SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины
Яндекс.Метрика
АгроПоиск - аграрная поисковая система

Авторские права © 2009 - 2013. Средства Защиты растений. Все права защищены. поддержка сайта - ABC.NET.UA