Україна, 09800, КИЇВСЬКА обл. м. Тетіїв,
вул. Леніна 52б, ЄДРПОУ 39544589
тел: +38097-518-38-28 +38066-023-21-16
тел./факс: (045)6055455, E-Mail: trihogramma@mail.ru


ТРИХОГРАММА - биологическое средство защита растений!
продажа / авиавнесение / доставка трихограммы и яиц зерновой моли

Совка гамма (autographa gamma L)

  • Латинська назва: Autographa gamma
  • Російська назва: Совка гамма
  • Тип шкідника: Багатоїдні шкідники
  • Ряд: лускокрилі - Lepidoptera
  • Родина: совки - Noctuidae

Поширена в Україні повсюдно. З польових культур пошкоджує льон, коноплі, буряки, соняшник, картоплю, бобові та зернобобові, кукурудзу тощо.

Метелик розміром 40 - 48 мм; передні крила від сірого до фіолетовобурого кольору зі сріблястою плямою у вигляді грецької літери «гамма».

Яйце 0,6 мм, півкулясте, з 36 - 38 радіальними реберцями, водянистобіле із зеленуватожовтим відтінком.

Гусениця останнього віку до 40 мм, забарвлення зеленуватожовте або зелене; голова буруватозелена з темнокоричневими дрібними плямами і з темними боками, на верхньому боці вздовж усього тіла вісім поздовжніх світлих вузьких смуг.

Лялечка 15 - 20 мм, темнокоричнева, сильно витягнутий кремастер має на кінці великий роздвоєний гачок з чотирма меншими гачками. Лялечка знаходиться всередині напівпрозорого павутинного кокона. Зимує лялечка в ґрунті. В зоні бурякосіяння України літ метеликів першого покоління починається з середини травня.

На відміну від інших совок, метелики совкигамми літають удень. Метеликам необхідне живлення нектаром квітів. Плодючість їх досить мінлива. В середньому самка відкладає 500 яєць, максимум - до 1400 яєць. Літня посуха спричинює безплідність метеликів другого покоління. Совкагамма відкладає від 1 до 6 яєць в одній кладці на нижній бік листків бур’янистих рослин, а також на листки буряків, льону, конюшини, соняшнику, вики, люпину, гороху, картоплі і овочевих капустяних культур.

Ембріональний розвиток при відносній вологості повітря не нижче 80 % і температурі 20 - 30 °С завершується за 3 - 7 діб.

Гусениці першого і другого віків малорухливі, але здатні випускати шовковисту нитку і переміщуватися донизу. При пересуванні гусениця совки гамми петлеподібно вигинається. Розвиток гусениць триває 16 - 24 доби, за цей час вони линяють чотири рази. Гусениці літнього покоління заляльковуються на листі або між пагонами на рослинах, де вони завершили живлення і розвиток. Стадія лялечки триває залежно від метеорологічних умов 7 - 13 діб. Цикл розвитку однієї генерації в літній час становить 26 - 44 доби. У степовій і лісостеповій зонах України совкагамма розвивається у двох поколіннях за рік.

Серед ендопаразитів совкигамми найпоширеніші представники з родини Ichneumonidae: Hyposoter didymator Thunb., Hy. nonanus Grav., Netelia fuscicornis Holm., Exetastes gracicornis Grav.; з родини Braconidae: Apanteles sp. sp. (tibialis Curt.; telengai Tobias., rubecula March. та ін.), Microplitis mediator Hal., M.spinolae Nees., M. vidua Ruthe., Chelonus corvulus March., Meteorus rubens Nees.; з родини Tachinidae: Eurythia consobrina Mg., Nemorilla maculosa Mg., Exorista larvarum L., Phruxe nemea Mg., Voria ruralis Fll., Encarcelia exisa Fll.


SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины
Яндекс.Метрика
АгроПоиск - аграрная поисковая система

Авторские права © 2009 - 2013. Средства Защиты растений. Все права защищены. поддержка сайта - ABC.NET.UA