Україна, 09800, КИЇВСЬКА обл. м. Тетіїв,
вул. Леніна 52б, ЄДРПОУ 39544589
тел: +38097-518-38-28 +38066-023-21-16
тел./факс: (045)6055455, E-Mail: trihogramma@mail.ru


ТРИХОГРАММА - биологическое средство защита растений!
продажа / авиавнесение / доставка трихограммы и яиц зерновой моли

Капустяний білан (Pieris brassicae L.)

  • Латинська назва: Pieris brassicae
  • Російська назва: Белянка капустная
  • Тип шкідника: Шкідники капустяних культур
  • Ряд: лускокрилі - Lepidoptera
  • Родина: білани - Pieridae

Трапляється повсюдно. Пошкоджує капусту, брукву, ріпу, ріпак, редиску, хрін, гірчицю, резеду та інші рослини.

Метелик з розмахом крил 55 - 60 мм, з темним припорошенням біля основи, верхівка передніх крил з чорною серпоподібною облямівкою; на передніх крилах самки дві круглі чорні плями, розміщені з верхнього й нижнього боків, у самця з нижнього боку; задні крила знизу сіруватожовті, з густим чорним припорошенням. Яйце розміром 1,2 мм, лимонножовте, пляшкоподібне, ребристе. Гусениця завдовжки 40 - 50 мм, жовтуватозелена, з темнобурими щитками, по боках тіла - жовті смуги, вздовж спини світла смуга. Лялечка розміром 30 - 35 мм, жовтозелена, кутаста, з численними чорними крапками.

Зимують лялечки, прикріплені до субстрату за допомогою павутинного пояску (на стовбурах дерев, сухих стеблах, у чагарниках, будівлях). Літ метеликів розпочинається в квітні. Метелики літають удень, особливо активні в сонячну теплу погоду. Додатково живляться нектаром квіток. Імаго паруються через 4 - 6 діб після вильоту. Самки відкладають яйця групами, по 12 - 30 шт., частіше на нижній бік листків капусти та інших капустяних рослин. Плодючість - 250 - 300 яєць. Через 7 - 10 діб вилуплюються гусениці, які до четвертого віку тримаються групами й скелетують листки. З четвертого - п’ятого віків переходять на верхній бік листка і ведуть поодинокий спосіб життя. Вони грубо об’їдають листя, залишаючи тільки товсті жилки. Розвиток гусениць триває від 17 до 30 діб. Заляльковуються поблизу своїх кормових рослин, заздалегідь прикріплюючи себе павутинним пояском до субстрату. Через 10 - 17 діб вилітають метелики другого покоління. Подальший розвиток відбувається аналогічно першому поколінню.

Число генерацій у капустяного білана залежить від широти місцевості й погодного режиму сезону. Оптимальною температурою для розвитку шкідника є 20 - 26 °С, повний цикл розвитку завершується за 35 - 60 діб. В Україні розвивається 2 - 3 покоління. У холодні й дощові роки частина лялечок літнього покоління може впадати в діапаузу до весни наступного року.

Чисельність капустяного білана знижують близько 40 видів природних ворогів. На яйцях паразитує яйцеїд - Trichogramma euproctidis Gir., (Hymenoptera: Trichogrammatidae); на гусеницях - їздці: Apanteles glomeratus L., A. rubripes L. (Hymenoptera: Braconidae); Hyposoter vulgaris Ischok., H. didimator Thunb. (Hymenoptera: Ichneumonidae). З ентомофагів лялечок найбільше значення має їздець Pteromalus puparum L. (Hymenoptera: Pteromalidae). За високої вологості повітря гусениці й лялечки часто гинуть від хвороб, спричинюваних мікроспоридіями, фляшеріями та іншими збудниками.

Заходи захисту. Знищення капустяних бур’янів. Використання біологічних і хімічних препаратів виправдане в разі заселення шкідником 10 % рослин із середньою щільністю 3 - 5 гусениць на одну рослину в фазу листкового кільця і зав’язування качана.


SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины
Яндекс.Метрика
АгроПоиск - аграрная поисковая система

Авторские права © 2009 - 2013. Средства Защиты растений. Все права защищены. поддержка сайта - ABC.NET.UA