Україна, 09800, КИЇВСЬКА обл. м. Тетіїв,
вул. Леніна 52б, ЄДРПОУ 39544589
тел: +38097-518-38-28 +38066-023-21-16
тел./факс: (045)6055455, E-Mail: trihogramma@mail.ru


ТРИХОГРАММА - биологическое средство защита растений!
продажа / авиавнесение / доставка трихограммы и яиц зерновой моли

Ріпний білан (Pieris rapae L.)

  • Латинська назва: Pieris rapae
  • Російська назва: Репная белянка
  • Тип шкідника: Шкідники капустяних культур
  • Ряд: лускокрилі - Lepidoptera
  • Родина: білани - Pieridae

Трапляється повсюдно. Пошкоджує капусту та інші капустяні рослини.

Метелик з розмахом крил 35 - 40 мм, подібний до білана капустяного, але менших розмірів; у самки на передніх крилах по дві чорні плями, у самця - по одній; задні крила зверху білі з чорною плямою на передньому краї, знизу жовтуваті. Яйце розміром 1,0 мм, жовте, ребристе, пляшкоподібне. Гусениця завдовжки 30 - 35 мм, оксамитовозелена, з жовтою смугою на спинному боці. Лялечка розміром 20 - 25 мм, зеленуватосіра, кутаста.

Зимують лялечки, прикріплені павутинним пояском, на сухих рослинах, гілках чагарників, стовбурах дерев, будівлях. Метелики вилітають у квітні. Додатково живляться на квітках упродовж 6 10 діб. Яйця відкладають по одному переважно на нижній бік листків. Плодючість - 200 - 400 яєць. Через 7 - 10 діб вилуплюються гусениці й прогризають у листках невеликі неправильної форми отвори, у старшому віці вони знищують листок цілком, у тому числі й товсті жилки. Через 18 - 20 діб гусениці заляльковуються. Через 10 - 11 діб вилітають метелики другого покоління. Подальший розвиток відбувається аналогічно першому поколінню.

На півночі України ріпний білан має два покоління, на півдні - чотири. Гусениці другого й наступних поколінь вгризаються в качани капусти і проточують у них ходи. Пошкоджені таким чином качани загнивають, мають неприємний запах і стають непридатними для вживання.

Капусту та інші капустяні рослини можуть пошкоджувати також бруквяний білан - PierisnapiL. і гірчаковий білан LeucochloedaplidicaeL., які мають спосіб життя, подібний до такого у ріпного білана. Чисельність білана ріпного та інших видів знижують ті самі паразити, що й білана капустяного.

Заходи захистутакі самі, як і проти капустяного білана.


SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины
Яндекс.Метрика
АгроПоиск - аграрная поисковая система

Авторские права © 2009 - 2013. Средства Защиты растений. Все права защищены. поддержка сайта - ABC.NET.UA